QRide

Webová aplikace, která vám jedním naskenováním QR kódu umožní zobrazit aktuální odjezdy autobusů ze zastávek snadno a rychle.

QRide

Aktuální informace o odjezdech,
příjezdech a zpožděních
hromadné dopravy


Vždy po ruce

Sběr datVirtuální zastávky obsahují REST API, které umožňuje zpracování dat z veřejně dostupných zdrojů, jako jsou TMD API DÚK, GTFS DPMD a CIS JŘ, které obsahují informace o odjezdech spojů z konkrétních zastávek a současném provozu. Tímto způsobem může aplikace zobrazit nejaktuálnější informace o odjezdech spojů na vybrané zastávce.

QRide

Kdo pozdě chodí,
nenačetl QR kód

Zadavatel

Ústecký kraj

Cíl projektu

Aplikace má za cíl usnadnit vyhledávání a zobrazování informací o odjezdech spojů na vybrané zastávce a poskytování těch nejaktuálnějších informací v reálném čase.

Stručně o projektu

Aplikace funguje na základě aktuálně získaných dat z provozu a umožňuje vám zobrazit nejbližší odjezdy spojů na základě výběru konkrétní zastávky.
S aplikací je také možné upravovat vzhled a zobrazovat odjezdové tabule pomocí parametrů v URL. Aplikace umožňuje cílit na konkrétní zastávky pomocí QR kódů, které lze v aplikaci generovat a poté na dané zastávce vylepit. Po načtení QR kódu se cestujícímu objeví přehledný a aktuální seznam příjezdů a odjezdů, včetně informace o zpoždění na dané zastávce.

Logo sponzorováno evropskou unii
logo: https://www.kr-ustecky.cz/
logo: https://www.dpmdas.cz/
logo: https://www.dpmul.cz/
logo: https://www.ds-uk.cz/