Dopravní dashboard Bílina

Lepší přizpůsobení dopravní infrastruktury ve městě a snažší správa pro městský dopravní úsek? To je aplikace Dopravní dashboard.

Dopravní dashboard Bílina

Monitoring dopravy pomocí


nejmodernějších technologií


na všech frekventovaných trasách

Sběr dat

Dopravní data jsou snímána pomocí Camea detailních kamer, infračervených zábleskových jednotek a radarových senzorů, které posílají data přímo do aplikace v reálném čase.

Dopravní dashboard Bílina

Ranní špičku minout obloukem!

Zadavatel

Město Bílina

Cíl projektu

Dopravní dashboard je aplikace vizualizující dopravní data z frekventovaných míst ve městě Bílina, díky čemuž může podávat aktuální zpravodajství a stav jak pro občany tak pro dopravní správu města. Kromě provozu monitoruje i měřené problematické úseky, což umožňuje snažší logistiku kontrol ve městě.

Stručně o projektu

Dopravní dashboard vznikl jako první část komplexnější aplikace City Dashboardů pro města v Ústeckém kraji. Město Bílina je často frekventovaný úsek s problematickými částmi, kde řidiči často nerespektují nastavená pravidla. Díky aplikaci tak mohou uživatelé získat informace o hustotě infrastruktury v různých časech, rychlosti vozidel vč. monitorování vozidel překračujících povolenou rychlost. Lze tak lépe předcházet dopravnímu kolapsu v nejvytíženějších časech na daných úsecích a zefektivnit policejní aktivitu v rámci udržení bezpečnosti na silnici ve městě. Aplikace zároveň usnadňuje správě města přehled o situaci v jejím městě.

Logo sponzorováno evropskou unii
logo:
logo:
logo:
logo: